.:: به پایگاه اینترنتی جشنواره علامه حلی(ره) خوش آمدید .:: تلفن روابط عمومی: 5-32135594 .::. ایمیل: helli.info2@gmail.com ::.
منو اصلی
پنج شنبه ٢٦ فروردين ١٤٠٠
اخبار
اوقات شرعی
ساعت
آمار بازدید
 بازدید امروز : 753
 کل بازدید : 3479442
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
اخبار > اختتامیه نخستین جشنواره استانی علامه حلی کردستان


نسخه چاپي                     ارسال به دوست

شماره خبر : ٣٩٦٠٧٥               تاريخ درج خبر : يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩٦                ساعت درج خبر : ١٤:١٤

 

 

در شهر سنندج برگزار شد؛

 اختتامیه نخستین جشنواره استانی علامه حلی کردستان

 


 مراسم اختتامیه نخستین جشنواره استانی علامه حلی کردستان، پیش از ظهر امروز به همت حوزه‌های علمیه برادران و خواهران کردستان، در سالن همایش امام خامنه‌ای سنندج برگزار شد.


 

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین حجامی، عضو شورای علمی جشنواره علامه حلی(ره) با اشاره به اینکه در گذشته تعداد پژوهشگران کم بودند، ولی در حال حاضر تعداد محققان افزایش بسیار خوبی یافته است، گفت: زمینه‌های پژوهش فقط منحصر به مسائل نوپدید نیست، بلکه مسائلی که از گذشته مانده و نگاه درستی به آنها نشده است، باید مورد توجه قرار گیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس عربیان، مدیر حوزه علمیه کردستان نیز در بخش دیگری از این مراسم گفت: پژوهش هنوز جایگاه واقعی خود را در مدارس علمیه به دست نیاورده است و این نقیصه باید رفع شود.

حجت‌الاسلام محمدرضا شریفی‌خواه، دبیر جشنواره استانی علامه حلی در استان کردستان نیز در گزارشی از وضعیت برگزاری جشنواره در کردستان، اظهار داشت: بر اساس آمارهای موجود، آثار ارسالی به این جشنواره نسبت به سال گذشته از رشد 216 درصدی برخوردار بوده و امروز از 12 اثر از طلاب خواهر که حائز رتبه برگزیده شده و چهار اثر از حوزه برادران که شایسته تقدیر شده‌اند، تجلیل می‌شود.


ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

مروری بر اظهارات سخنرانان مراسم نخستین جشنواره علامه حلی(ره) استان کردستان به نقل از خبرگزاری حوزه

زمینه‌های پژوهش فقط منحصر به مسائل نوپدید نیست
حجت‌الاسلام والمسلمین حسین حجامی، عضو شورای علمی جشنواره علامه حلی(ره)، امروز در اختتامیه جشنواره استانی علامه حلی(ره) که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: باید در حوزه‌های علمیه کشور، پژوهشگران بیشتری در امر تحقیق داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در گذشته تعداد پژوهشگران کم بودند، ولی در حال حاضر تعداد محققین افزایش بسیار خوبی یافته است، گفت: زمینه‌های پژوهش فقط منحصر به مسائل نوپدید نیست، بلکه مسائلی که از گذشته مانده و نگاه درستی به آنها نشده است، باید مورد توجه قرار گیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حجامی با اشاره به اینکه در این دوره از جشنواره علامه حلی(ره)، مطالب بسیار خوبی به چشم می‌خورد که امیدوار کننده است، ادامه داد: مسئله دیگری که نیاز به پژوهش دارد، تولید علوم انسانی مبتنی بر علوم دینی است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره علامه حلی، تمرین پژوهش برای یادگیری پژوهش و تبدیل شدن به پژوهشگر است، اظهار کرد: ما پژوهشگرانی داریم که بر اساس وظیفه کار می‌کنند، در این مقوله، نه تنها مسئله بهتر نمی‌شود، بلکه پیچیده‌تر هم می‌شود.

عضو شورای علمی جشنواره علامه حلی(ره) با اشاره به اینکه هدف اصلی جشنواره حلی، جذب طلاب به تحقیق و پژوهش است، گفت: هدف از این جشنواره این است که تعداد پژوهشگران مجرب بیشتر شوند و بهتر بتوانند به اسلام خدمت کنند.

مسئول بخش علمی جشنواره علامه حلی(ره)، خاطرنشان کرد: در حوزه برادران حوزه علمیه استان کردستان، پژوهش‌ها بیشتر موضوع‌محور است و این وضعیت در حوزه خواهران نیز تقریباً صدق می‌کند و می‌بینیم که برخی از پژوهش‌ها به هر سمتی بوده‌اند.


جایگاه واقعی پژوهش در مدارس تقویت شود
حجت‌الاسلام والمسلمین عباس عربیان، مدیر حوزه علمیه کردستان نیز در این مراسم گفت: اولین جشنواره استانی علامه حلی در استان کردستان به همت حوزه علمیه خواهران و برادران برگزار می‌شود.

مدیر حوزه علمیه استان کردستان ادامه داد: بی‌شک با آمدن حجت‌الاسلام محمدرضا شریفی‌خواه به عنوان معاون پژوهش حوزه علمیه استان کردستان، مبحث پژوهش ارتقا چشمگیری یافته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عربیان در ادامه سخنان خود با اشاره به جایگاه مهم پژوهش در حوزه‌های علمیه، افزود: پژوهش هنوز جایگاه واقعی خود را در مدارس علمیه به دست نیاورده است و این نقیصه باید رفع شود.

مدیر حوزه علمیه استان کردستان افزود: در برگزاری جشنواره استانی باید از همراهی و تعامل حجت‌الاسلام والمسلمین محمود صفی‌زاده، مدیر حوزه علمیه علمیه خواهران کمال تقدیر و تشکر را داشته باشیم.

وی با اشاره به این که نزدیک به 60 مقاله به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود، گفت: از مسئولان حوزه علمیه قم انتظار داریم توجه بیشتری به استان کردستان در مبحث و زمینه پژوهش داشته باشند.


رشد بیش از ۲۰۰ درصدی ارسال آثار به جشنواره علامه حلی کردستان
حجت‌الاسلام محمدرضا شریفی‌خواه، دبیر جشنواره استانی علامه حلی در استان کردستان، پیش از ظهر امروز در اختتامیه جشنواره علامه حلی که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: یکی از شروط برای برگزاری این جشنواره در سطح استانی؛ ارسال بیش از 100 مقاله و تحقق به دبیرخانه بود که با فراهم شدن این مهم، موضوع برگزاری جشنواره استانی علامه حلی در این استان محقق شد.

معاون پژوهش حوزه علمیه استان کردستان در ادامه افزود: آثاری که در این مدت به دبیرخانه ارسال شده اند، شامل مقالاتی در زمینه فقه و اصول، ادبیات عرب، منطق و فلسفه و.... بوده است.

حجت‌الاسلام شریفی‌خواه عنوان کرد: در این جشنواره برای اینکه انگیزه پژوهش را در بین طلاب برادر ایجاد کنیم، جوایزی برای آنها در نظر گرفته شده است.

دبیر جشنواره استانی علامه حلی در استان کردستان گفت: سال گذشته برای حضور در جشنواره استانی علامه حلی تنها یک مقاله داشتیم که این رقم در سال جاری به بیش از 66 مقاله و اثر از حوزه علمیه برادران رسیده است.

معاون پژوهش حوزه علمیه استان کردستان ادامه داد: طلاب خواهر نیز نزدیک به 226 مقاله و اثر به دبیرخانه این جشنواره در استان ارسال کرده‌اند که از این حیث می‌توان گفت که رغبت طلاب خواهر برای حضور در جشنواره علامه حلی بیشتر بوده است.

وی عنوان کرد: بر اساس آمارهای موجود، آثار ارسالی به این جشنواره نسبت به سال گذشته از رشد 216 درصدی برخوردار بوده است.

دبیر جشنواره استانی علامه حلی در استان کردستان گفت: از میان آثار ارسال شده برای دبیرخانه این جشنواره در استان کردستان، 12 اثر از طلاب خواهر حائز رتبه برتر شده و به قم معرفی شدند.

حجت‌الاسلام شریفی‌خواه تاکید کرد: چهار اثر هم از حوزه برادران توسط داوران این جشنواره، شایسته تقدیر شناخته شدند.

دبیر جشنواره استانی علامه حلی در استان کردستان با تاکید بر اینکه این جشنواره باعث برانگیخته شدن حس رقابت در بین حوزه‌های علمیه می‌شود، گفت: البته در استان کردستان در بحث پژوهش در ابتدای راه هستیم و باید پیگیری‌های لازم انجام شود.

 نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
ثبت‌نام در جشنواره
    
              
 
پوستر جشنواره

حامی جشنواره

آموزش مقاله‌نویسی

تماس با ما

 

 

 

 


.:  سايت رسمی جشنواره علامه حلّی(ره)  :.

.:  قم ـ صندوق پستی 3433-37185               تلفن: 5-32135594-025  :.