.:: به پایگاه اینترنتی جشنواره علامه حلی(ره) خوش آمدید .:: تلفن روابط عمومی: 5-32135594 .::. ایمیل: helli.info2@gmail.com ::.
منو اصلی
جمعه ٠٨ اسفند ١٣٩٩
اخبار
اوقات شرعی
ساعت
آمار بازدید
 بازدید امروز : 292
 کل بازدید : 3413719
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
اخبار > اهتمام به امر پژوهش ميان طلاب جوان بايد به سنت تبديل شود


نسخه چاپي                     ارسال به دوست

شماره خبر : ١٤٠١٤٤               تاريخ درج خبر : دوشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩١                ساعت درج خبر : ٠٨:٤١

 

 

 اهتمام به امر پژوهش ميان طلاب جوان بايد به سنت تبديل شود

 


 برگزيده جشنواره علامه حلی(ره) گفت: امر پژوهش در حوزه‌های علميه از جمله مسائلی است كه بايد با نگاه ويژه به آن به يك سنت در ميان طلاب جوان تبديل شود؛ كما اينكه در حوزه‌های علميه ما از گذشته‌های دور علمای بزرگ به پژوهش و توليد علم نگاه ويژه‌ای داشته‌اند و همواره در اين عرصه كوشا بودند.


 

حجت‌الاسلام «محمدمحسن مروجی طبسی»، برگزيده جشنواره علامه حلی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) با معرفی خود و عناوينی كه تاكنون كسب كرده است، بيان كرد: طلبه سطح 3، دانشجوی كارشناسی ارشد مطالعات تاريخ تشيع، برگزيده جشنواره علامه حلی(ره)، برگزيده ملی در بخش طلبه جوان ايرانی و برگزيده جشنواره بين‌المللی امام رضا(ع) هستم.

وی «اولين يار پيامبر كيست؟»، «زندگانی سعد بن ابی وقاص (بازخوانی يك ريزش، نقد و بررسی)»، «محمد بن مسلم الطائفی»، «محی السنه النبويه»، «حديث سلسله الذهب از ديدگاه اهل سنت»، «امام رضا(ع) به روايت اهل سنت»، «الامام الرضا عند اهل السنة»، «اباصلت هروی از ديدگاه فريقين»، «نقدی بر مقاله حكميت از منظری متفاوت» را از عناوين كتب و مقالاتی برشمرد كه تاكنون تأليف كرده است.

مروجی طبسی اظهار كرد: كتاب «الامام الرضا(ع) عند اهل السنة» به قلم بنده در چهارمين جشنواره حلی شركت داده شد و موفق به كسب عنوان برگزيده شد، اين كتاب نگاهی توصيفی تحليلی به نگاه اهل سنت درباره امام رضا(ع) دارد.

وی ادامه داد: اين كتاب بررسی می‌كند كه در منابع اهل سنت در مورد امام رضا(ع) چه مطالبی آمده است و نگاه اهل سنت نسبت به مقام علمی، معنوی و احاديث آن امام همام چيست.

برگزيده جشنواره علامه حلی اضافه كرد: در اين كتاب زيارت و توسلات اهل سنت به قبر امام رضا(ع) بررسی شده است؛ زندگانی آن امام، احاديث امام(ع) و مقام امامت امام رضا(ع) سه فصل اول اين كتاب هستند.

مروجی طبسی افزود: ولايت‌عهدی امام رضا(ع) در منظر اهل سنت، بحث كرامات امام رضا(ع) در منابع اهل سنت، زيارت امام در منابع اهل سنت و مقام علمی امام رضا(ع) در نزد اهل سنت فصل‌های چهارم تا هفتم كتاب الامام الرضا(ع) عند اهل السنة هستند.

برگزيده جشنواره علامه حلی تاكيد كرد: نمی‌توان انتظار داشت اهل سنت همان نگاهی را كه علمای شيعه به امام رضا(ع) دارند داشته باشند،؛ با اين وجود با بررسی‌هايی كه انجام شده است می‌توان گفت در منابع اهل سنت مقام علمی امام رضا(ع) مورد تاييد قرار گرفته است.

مروجی طبسی در مورد نحوه برگزاری جشنواره علامه حلی گفت: اصل برگزاری جشنواره حركت مباركی بود كه در حوزه علميه انجام شده و موجب ايجاد انگيزه در طلاب جوان شد؛ امر پژوهش در حوزه‌های علميه از جمله مسائلی است كه بايد با نگاه ويژه به آن به يك سنت در ميان طلاب جوان تبديل شود كما اينكه در حوزه‌های علميه ما از گذشته‌های دور علمای بزرگ به پژوهش و توليد علم نگاه ويژه‌ای داشته‌اند و همواره در اين عرصه كوشا بودند.

وی با اشاره به آثاری كه به جشنواره رسيده بود افزود: بيش از 6 هزار اثر به جشنواره علامه حلی از طلاب جوان سراسر كشور ارسال شده بود و می‌توان گفت طلبه‌های جوان برای پژوهش بسيار مستعد هستند و بايد در اين زمينه بر روی آنها سرمايه‌گذاری كرد تا به بازدهی مطلوب برسند.

مروجی طبسی ابراز كرد : تنها نقيصه در مورد جشنواره علامه حلی كه به مديران برگزار كننده جشنواره هم مربوط نمی‌شود، اين بود كه خبرگزاری‌ها آن طور كه بايد جشنواره را به درستی پوشش خبری ندادند و جا دارد در جشنواره‌های بعدی از رسانه‌ها خواسته شود كه توجه ويژه‌ای به اين جشنواره پژوهشی داشته باشند.

 نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پوستر جشنواره

روش نگارش مقاله

تماس با ما

پیوندها