.:: به پایگاه اینترنتی جشنواره علامه حلی(ره) خوش آمدید .:: تلفن روابط عمومی: 5-32135594 .::. ایمیل: helli.info2@gmail.com ::.
منو اصلی
سه شنبه ٠٣ خرداد ١٤٠١
اخبار
اوقات شرعی
ساعت
آمار بازدید
 بازدید امروز : 2068
 کل بازدید : 9977418
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
صفحه اصلی


حجت‌الاسلام والمسلمین مازنی به عنوان دبیر سیزدهمین دوره جشنواره ابقاء شد
با تأیید اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره علامه حلی(ره)، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدصالح مازنی، دبیر دوازدهمین جشنواره علامه حلی(ره) به عنوان دبیر سیزدهمین دوره این جشنواره ابقاء شد.
 ١٥:١٣ - پنج شنبه ١٧ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
محققین در شناسایی مسائل، جهانی فکر کنند
جشنواره علامه حلی(ره) به عنوان رقابتی علمی و سالانه و با مشارکت دو مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار می‌شود. بر اساس آیین‌نامه این جشنواره، شورای سیاست‌گذاری، بالاترین رکن سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در برنامه‌های کلان این جشنواره است. در همین ارتباط نظرات رئیس این شورا را در خصوص برنامه‏‌های معاونت پژوهش حوزه جهت ارتقای کیفیت فعالیت‌‏های پژوهشی طلاب و فرهنگ‌سازی پژوهش، شاخصه‌‏های آثار علمی حوزوی برای ورود به عرصه‏‌های جهانی و همچنین دستاوردهای جشنواره علامه حلی(ره) جویا شده‌ایم که در ادامه خواهد آمد.
 ١٢:٥٩ - چهارشنبه ٥ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
اهتمام جدی خواهران طلبه نسبت به حضور در مجامع پژوهشی
جشنواره علامه حلی(ره) به عنوان رقابتی علمی و سالانه و با مشارکت دو مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار می‌شود. بر اساس آیین‌نامه این جشنواره، شورای سیاست‌گذاری، بالاترین رکن سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در برنامه‌های کلان این جشنواره است. در همین ارتباط نظرات نایب‌رئیس این شورا را در خصوص برنامه‏‌های معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران جهت ارتقای کیفیت فعالیت‌‏های پژوهشی طلاب و فرهنگ‌سازی پژوهش، شاخصه‌‏های آثار علمی حوزوی برای ورود به عرصه‏‌های جهانی و همچنین دستاوردهای جشنواره علامه حلی(ره) جویا شده‌ایم که در ادامه خواهد آمد.
 ١٢:٢٩ - چهارشنبه ٥ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
در گفت‌وگو با مسئول گروه اخلاق و تربیت جشنواره مطرح شد:
شاخصه‏‌های یک اثر علمی و چگونگی ارزیابی آثار در جشنواره
حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین اسحاقی، محقق و پژوهشگر حوزوی، نویسنده بیش از یکصد کتاب و ده‌ها مقاله در زمینه‌های کلامی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و عقیدتی از نخستین دوره جشنواره در سال 1387 به عنوان ارزیاب با دبیرخانه جشنواره همکاری کرده‌اند. ایشان در چند سال اخیر مسئولیت گروه علمی «اخلاق و تربیت» جشنواره علامه حلی(ره) را نیز بر عهده داشته‌اند. دبیرخانه جشنواره در زمینه معیارها و ویژگی‌های اساسی یک اثر علمی جهت ارسال به صحنه‌های رقابتی و جشنواره‌ای و همچنین چگونگی سنجش و ارزیابی آثار در جشنواره به گفت‌وگو نشستیم. آنچه در پی می‌خوانید ماحصل این گفت‌وگوی کاربردی برای طلاب و پژوهشگران جوان است.
 ١١:٥٩ - چهارشنبه ٥ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
شیوه ارزشیابی از سنجش محفوظات به سنجش میزان قدرت تحلیل و تفکر ارتقا پیدا کند
سرکار خانم دکتر زهره رنجبر، معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان قم و از ارزیابان باسابقه جشنواره علامه حلی(ره) در گفت‌وگو با روابط عمومی جشنواره از لزوم تقویت خودباوری طلاب جوان برای نگارش آثار علمی، در کنار لزوم کاهش حجم داده‌های آموزشی و تغییر در نظام ارزشیابی حوزه سخن گفته است. آنچه در پی می‌آید خلاصه‌ای از این گفت‌وگو است.
 ١٠:٣٣ - چهارشنبه ٥ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
تلاش‌ها و موفقیت‌های حوزه برای خود حوزویان نیز ناشناخته است
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه تصریح کرد: توجه به مسأله پژوهش در حوزه کمتر از آموزش نیست و باید در عرصه‌های آموزشی نیز برنامه‌ریزی قوی ارائه شود تا طلبه با دو بال آموزش و پژوهش بتواند نقش‌آفرینی بهتری داشته باشد و با اندیشه و قلم زدن در جامعه تحول‌آفرینی کند.
 ١٧:٢٩ - دوشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
نخبگان و استعدادهای برتر سرمایه‌های ارزشمند حوزه هستند
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران از تلاش همه دست‌اندرکاران و برنامه‌ریزان این جشنواره تشکر کرد و گفت: نخبگان و استعدادهای برتر، سرمایه ارزشمندی برای حوزه محسوب می‌شوند.
 ١٧:٢٣ - دوشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
پژوهش موتور پیشران در تولید علم است
در فرایند برنامه‌ریزی حوزه‌های علمیه، پژوهش را به عنوان یک بال مکمل برای فرایند آموزش و تعمیق آن محسوب می‌کنیم.
 ١٧:٢٠ - دوشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
در گزارش دبیر جشنواره مطرح شد؛
با جشنواره علامه حلی(ره) به سوی نخبه‌پروری
پرورش استعدادها در راستای سیاست نخبه‌پروری که مورد تأکید مدیر محترم حوزه است، نیازمند برنامه‌ریزی ریشه‌ای و اهتمام ویژه است. در گذشته ایده راه‌اندازی کانون پرورش استعدادهای پژوهشی مطرح، اما با موانع اجرایی همراه شد. از این‌رو دبیرخانه جشنواره احیاء بخش پرورش استعدادهای پژوهشی را پیشنهاد می‌دهد.
 ١٧:١١ - دوشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله العظمی مظاهری در پیام به جشنواره علامه حلی:
حیات و رشد حوزه‌های علمیه در گرو بالندگی و پویایی تحقیقات و پژوهش‌های علمی است
رئیس حوزه علمیه اصفهان در پیامی به دوازدهمین جشنواره علامه حلی(ره) تأکید کردند: بی‌شک حیات و رشد حوزه‌های علمیه در گرو بالندگی و پویایی تحقیقات و پژوهش‌های علمی است و این مهم جز با مجاهدت بی‌وقفۀ علمی و تحکیم پایه‌ها و مایه‌های دانش امکان‌پذیر نخواهد شد.
 ١٧:٠٦ - دوشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>

ثبت‌نام در جشنواره
 
    
              
 
پوستر جشنواره

حامی جشنواره

آموزش مقاله‌نویسی

تماس با ما

 

 

 

 


.:  سايت رسمی جشنواره علامه حلّی(ره)  :.

.:  قم ـ صندوق پستی 3433-37185               تلفن: 5-32135594-025  :.